Demo

Aktuality

 • V naší klinice právě probíhá klinické hodnocení u pacientů s náhlou jednostrannou ztrátou sluchu pod vedením hlavního zkoušejícího MUDr.Radka Langera. Máte-li zájem se dozvědět více a případně se klinického hodnocení zúčastnit, kontaktujte: Pro-audio,s.r.o., +420 326 736 033
 
 • Elektronikcá evidence tržeb je zde prováděna v BĚŽNÉM STAVU. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Aktuality

 • Vážení pacienti
  vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek nejsme schopni ochránit Vás ani sebe. Z tohoto důvodu je ambulance od 16.3.2020 do 24.3.20 uzavřena. O dalším otevření Vás budeme informovat na našich webových stránkách www.pro-audio.cz
  Pevné zdraví nám všem

 • Home
 • Prováděné výkony

Prováděné výkony

   komplexní ORL vyšetření 

  kompletní audiologická vyšetření

  vyšetření sluchu pro řidičský průkaz

  preventivní vyšetření pro práci v hluku

  měření otoakustických emisí u novorozenců

  korekce sluchu sluchadly světových firem

 1. Widex
 2. Interton
 3. Siemens
 4. Phonak
 5. Audifon

      (příspěvek ZP) včetně prodeje příslušenství,baterií , nastavování sluchadel

✓   operační výkony na ORL odd. Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav

✓   objednací systém vyšetření - přednostní ošetření objednaných pacientů

✓   spolupráce se zdravotními pojišťovnami - 209, 111,211, 201, 207

 

Studie o laserové léčbě tinnitu

LLLT (low level laser therapy)   v terapii tinnitu aplikovaná pacientem

Langer Radek,Podhola Karel, ORL odd. Oblastní nemocnice v Mladé Boleslavi
Pro-audio s.r.o., Česká Republika

Prezentováno na mezinárodním Neurootologickém kongresu v Praze 28-30.3.2006


LLLT terapie tinnitu je používána v Evropě již přes 20 let a začíná se pro svůj nesporný efekt praktikovat i v USA. Léčba nízkovýkonným laserem (LLLT) byla vyvinuta Dr.Wittem v Německu v r. 1980. O její další rozšíření, resp. využitelnost laseru v oblasti onemocnění vnitřního ucha a tinnitu se významně podílel Dr.Wilden.

Hlavním principem účinku je fakt, že laserová energie v oblasti červené a blízké infračervené části spektra proniká do tkání a stimuluje mitochondrie, energetická centra buněk, k produkci zvýšeného množství ATP. Světelná energie se tak mění na energii buněčnou (foton na ATP). Zároveň se při průchodu světla (low level laseru) tkání mění propustnost buněčných membrán. Větší množství energie produkované buňkou současně s větším množstvím pro buňku nepostradatelných substancí vytváří předpoklady k její regeneraci. Stimulováním mitochondrií laserem tak vzniká možnost zvrátit degenerativní procesy (buněčnou smrt) a obnovit fysiologický stav a funkci buněk.

Je celá řada studií prokazujících efekt laseru v terapii tinnitu, existují však také studie, které tento efekt považují spíše za nevýznamný. Rozdíl v závěrech těchto studií je dán spíše dobou a frekvencí aplikací laseru. Na základě porovnání publikovaných studií je možné tvrdit, že častější a delší aplikace laseru(LLLT) je pro pacienty přínosnější (Dr. Wilden-600 min/2 týdny). Doba aplikace je dána výkonem laseru nutným k dosažení určité dávky v laserem ozařované oblasti. To že laser , resp. LLLT, je velkým přínosem v terapii tinnitu prokázal ve své studii z r. 2002 i Dr. Procházka s Dr. Hahnem (22.2% pacientů bez tinnitu po laser terapii). Placebo efekt laserové terapie tinnitu byl následně v další studiii zcela vyvrácen.

Laser terapie tinnitu tak dostala vedoucí roli v rámci komplexní terapie tinnitu a spolu s medikamentosní terapií preparáty typu gingko biloba s EGB 761, betahistinem, B-vitamíny a rehabilitačními manipulacemi tak tvoří tzv. terapeutickou triádu tinnitu.

V ČR je zatím laser terapie tinnitu aplikována pouze na specializovaných pracovištích a to spíše v nedostatečných dávkách daných jak vytížeností vlastního laseru a personálu, tak i pacientů trpících tinnitem.

V současné době se však již na trhu začínají objevovat specializované low level lasery určené pouze k terapii tinnnitu, jejichž nespornou výhodou je fakt, že při zachování minima bezpečnostních a hygienických podmínek umožní aplikaci laseru, resp. léčbu ušního šelestu samotným pacientem bez nutnosti docházení do ambulantních ORL zařízení poskytujících laserovou terapii tinnitu. Jedním z těchto zařízení je TINNImed®, vyráběný německou firmou HT Instruments. Jedná o přenosný nízkovýkonný laser určený k tzv. domácímu použití, resp. terapii tinnitu (ušního šelestu) pacientem. Samotný laser je přenosný a zcela bezpečný, laserový paprsek je veden optickými vlákny z vlastního generátoru ve tvaru a velikosti větší tužky přímo do silikonové části vložené do zevního zvukovodu a upevněné za boltcem. Laserová dioda produkuje světlo vlnové délky a zařízení je zařazeno do 1M laserové ochranné třídy.

V současné době byla na ORL odd. Oblastní nemocnice v Mladé Boleslavi zahájena studie snažící se vyhodnotit účinky laserové terapie tinnitu použítím TINNImedu®.

Závěr:

Dostupnost LLLT a možnost aplikace pacientem trpícím tinnitem umožní zkvalitnit péči o pacienty trpící ušním šelestem, nabídnout další alternativu k medikamentosní terapii tinnitu, zlepšit komfort terapie a v konečné řadě i zvýšit její úspěšnost. Dobrým výsledkem totiž není jen úplné vymizení tinnitu, ale i zmenšení jeho intenzity. 

ORL Ambulance Mladá Boleslav

Telefon: +420 326 736 033

Olbrachtova 1390, 293 01 Mladá Boleslav

IČO: 26191199
DIČ: CZ 26191199
číslo účtu: 276275490237/0100

ORL NYMBURK

Ordinační hodiny:

 pondělí  6:30-12:00      13:00-15:30  Knesplová Šárka
 úterý  7:00-12:00      13:00-16:30  MUDr. Langer Radek
 středa  6:30-12:00      13:00-15:30  Knesplová Šárka
 čtvrtek  7:00-12:00      13:00-16:30  MUDr. Podhola Karel
 pátek  6:30-12:00  Knesplová Šárka

vyšetření po předchozím telefonickém objednání

 • zajistíme přednostní vyšetření s minimální čekací dobou
 • ošetření bez objednání pouze po dohodě